Popularne zabiegi kosmetyczne dla kobiet

Faktem jest, że kobiety chcą czuć się atrakcyjnie. Dobre samopoczucie związane z zadowalającym wyglądem znacząco wpływa na samoocenę. Przez to,  z roku na rok pojawiają się coraz nowsze i bardziej skomplikowane zabiegi kosmetyczne. Wygładzanie, niwelowanie zmarszczek czy wyeliminowanie nękającego trądziku – to najczęstsze przyczyny wykonywania wszelkich zabiegów kosmetycznych. Jakie zabiegi są aktualnie najbardziej popularne?

Mikrodermabrazja

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych jest mikrodermabrazja. To działanie polega na ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka. Dzięki temu skóra oczyszcza się, zredukowane zostają zaskórniki, prosaki, a nawet blizny po trądziku. Zabieg mikrodermabrazji może być wykonany metodą korundową albo diamentową.

Ultradźwięki

W walce ze zmarszczkami i różnego rodzaju niedoskonałościami skóry poradzą sobie ultradźwięki. W kosmetyce omawiane fale poruszają się z różną częstotliwością, na ogół od 1-3 MHz. Składniki aktywne są aplikowane za pomocą drgań, co pozwala na głębokie wprowadzenie preparatu. Ultradźwięki oddziaływają nawet na głębsze warstwy naskórka, przez co pobudzają komórki do metabolizmu i regeneracji.

Eksfoliacja kwasami

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet nie mogłyby się odbyć bez różnego rodzaju peelingów. Jednym z nich jest eksfoliacja kwasami. Głównym zadaniem tego zabiegu jest złuszczenie starego naskórka. Poprzez to działanie skóra zostaje rozjaśniona, a zmarszczki zredukowane. W tym zabiegu do usuwania naskórka wykorzystuje się m.in. hydroksykwasy. Popularne są również kwasy migdałowy i salicylowy. Warto pamiętać, że eksfoliacja jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, jednak nie poleca się jej osobom posiadającym stany zapalne skóry, nowotwór lub trądzik ropowiczy i różowaty.

Wróć do bloga
Zamknij