Co napisać na kartce z wakacji? Kilka ładnych propozycji

Podczas wakacyjnych wyjazdów w piękne i odległe miejsca chcemy podzielić się naszą radością z osobami, które są nam bliskie. Choć w dobie mediów społecznościowych jest to niezwykle proste i wymaga od nas jedynie opublikowania kilku zdjęć wiele osób wciąż docenia tradycyjne formy takie jak pocztówki z wakacji. Ich wysyłanie to miły gest oraz pamiątka na lata dla osoby obdarowanej piękną kartką. Często jednak mamy problem z tym, co napisać na pocztówce. Sprawdźmy więc, co może się na niej znaleźć, by wywołała szeroki uśmiech na twarzy adresata.

Pozdrowienia i życzenia

Najbardziej klasycznym sposobem na wypełnienie pocztówki z wakacji treścią jest przekazanie serdecznych pozdrowień oraz życzeń udanego wypoczynku dla osób, do których adresujemy naszą kartkę. Możemy oczywiście napisać je własnymi słowami, ale również wykorzystać możliwości, które daje nam internet. Na wielu stronach możemy znaleźć najładniejsze pozdrowienia z wakacji, które są nie tylko piękne i wzruszające ale również przekazują prawdziwe uczucia i emocje. Wystarczy nieco zmodyfikować ich treść, aby bliskie nam osoby były naprawdę szczęśliwe z otrzymanej pocztówki.

Opis miejsca, w którym się znajdujesz

Dobrym sposobem na przygotowanie ciekawej kartki z wakacji jest opisanie w kilku zdaniach tego co udało nam się zobaczyć i zwiedzić. Warto zawrzeć w opisie ciekawostki związane z miejscem naszego pobytu. Nie ograniczajmy się więc do standardowych opisów pięknych

plaż czy błękitnej wody. Warto również nawiązać w opisie do tego, co mogłoby zaciekawić osobę, do której adresujemy naszą pocztówkę, dzięki temu będzie ona z pewnością znacznie lepiej odebrana.

Humorystyczne wierszyki

Jeśli jesteś osobą ceniącą sobie dobry humor możesz w zabawny sposób przekazać swoje wrażenia z wymarzonej podróży. Wystarczy, że stworzysz krótki, rymowany wierszyk. Wbrew pozorom to wcale nie musi być trudne – szczególnie gdy w jego tworzeniu pomogą ci osoby będące z tobą w podróży. Pamiętaj, że wiersz nie musi być długi czy skomplikowany, rymy również nie muszą być idealne. Możesz mieć pewność, że twoje starania z pewnością zostaną docenione przez adresatów.

Pokaż, że pamiętasz

Kolejnym sposobem na to, by kartka z wakacji sprawiła radość osobie, która ją otrzyma jest przekazanie jej informacji, że nawet na wyjeździe pamiętasz o niej i jest dla ciebie ważna. Możesz wspomnieć o tym, jaką pamiątkę udało ci się znaleźć dla niej, napisać o tym, że tęsknisz lub zaprosić na wspólne spotkanie po twoim powrocie. Będzie to szczególnie miłe dla osób, które są ci bliskie i z którymi utrzymujesz kontakt na co dzień.

Podsumowując, wysyłając kartkę z wakacji weź pod uwagę to, do kogo ją wysyłasz. Zadbaj o to, by każda bliska ci osoba otrzymała pocztówkę skierowaną bezpośrednio do niej – nie przepisuj tego samego tekstu dla wszystkich członków rodziny czy znajomych. Gdy odkryją, że otrzymali pocztówki napisane “od sztancy” z pewnością poczują się niemiło. Warto więc poświęcić trochę czasu na indywidualne wiadomości. Może być to dobrą zabawą.

Artykuł powstał we współpracy z portalem dla kobiet KobiecyStyl.pl.