Czy narty Head nadają się dla początkujących?

Narty Head słyną ze swoich nowoczesnych technologii i niesamowitych parametrów technicznych, które przekładają się na najlepsze osiągi wśród narciarzy klasy zawodowej. Zastanawiasz się, czy w ofercie tej marki znajdziesz też modele dla początkujących? Sprawdzamy!

Czym wyróżniają się narty Head?

Dzisiejsze narty Head znacznie odbiegają od pierwszych metalowych modeli, które powstały tuż po II wojnie światowej przez założyciela tej marki. Nie zyskały też dużej popularności wśród miłośników białego szaleństwa aż do momentu odkrycia desek aluminiowych, pokrytych po zewnętrznej stronie specjalnym tworzywem sztucznym. W tamtych czasach były rewolucją w dziedzinie sportu ze względu na stabilność, lekkość i trwałość. Inżynier Head zdobył uznanie, a narciarstwo alpejskie stało się uwielbianym sportem w Stanach Zjednoczonych.

Aktualnie miłośnicy sportu cenią markę Head za nowoczesne technologie, które przekładają się na płynną jazdę i osiąganie najlepszych parametrów jazdy na trasie. Nic dziwnego, że wiele serii sprawdza się u wymagających narciarzy. Popularne są grupy Worldcup Rebels łączące sport z elektroniczną technologią czy też Supershape sprawdzające się nawet poza utartymi szlakami. Wbrew pozorom, oprócz modeli dla zawodowców, w ofercie znajdziesz też narty Head dla początkujących.

Narty Head dla początkujących – dlaczego warto je wybrać?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z narciarstwem to narty Head są bardzo dobrym wyborem. Wysoka jakość wykonania oraz precyzyjna dbałość o szczegóły przekładają się na świetne warunki do jazdy. Producent zadbał o serie, które sprawdzą się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dzięki temu deski delikatnie różnią się ze względu na budowę. Uwzględniają różnice anatomiczne, co znacznie ułatwia udoskonalanie umiejętności na stoku. Wśród sprawdzonych propozycji dla kobiet są linie Joy. A może poszukujesz desek, które są elastyczne i wytrzymałe, aby zacząć przygodę z freeski? W takim razie zwróć uwagę na serie Kore, The Show, Caddy oraz Framewall. Sprawdź wszystkie dostępne linie w sklepie Ski Race Center: https://skiracecenter.pl/908-narty-head.

Co ważne, narty Head możesz także dobrać dla dzieci. Do wyboru są bardziej sportowe modele bazujące na drewnianym rdzeniu, czyli serie Wodlcupe I.Race. Do rekreacyjnej jazdy doskonale sprawdzą się grupy Supershape, V-Shape oraz Joy.

Warto zwrócić uwagę na szereg technologii, który może poprawić stabilność, płynność jazdy oraz komfort na stoku. Wśród nich są np. EMC, czyli system elektronicznego tłumienia drgań, opracowany przez markę Head. Kolejna technologia to Graphene, która polega na rozłożeniu masy w optymalny sposób. Dzięki temu znacznie łatwiej utrzymać balans na stoku oraz lepiej kontrolować swoje ciało.

Nie tylko narty Head – co jeszcze marka ma w swojej ofercie?

Marka ma w swojej ofercie nie tylko narty, ale także szereg akcesoriów wpływających na komfortowe oraz bezpieczne zjeżdżanie na stoku. Możesz zatem dobrać wysokiej jakości kask chroniący przed skutkami upadków oraz gogle, które zabezpieczają oczy przed intensywnym promieniowaniem słonecznym i uszkodzeniami mechanicznymi. 

Zabezpieczenie głowy zaprojektowane jest w oparciu o najnowsze technologie. Dzięki temu skorupy są lekkie, ale wytrzymałe. Dobrze dobrany rozmiar możesz nosić przez wiele godzin bez dyskomfortu. Z kolei gogle to nie tylko skuteczna ochrona na stoku, ale też świetny sportowy design. Poznaj całą gamę produktów marki Head i przygotuj się do wyjazdu w góry.