Eleganckie rozwiązania do Twojego domu: jak wybrać idealny karnisz?

Na wykończenie domu składają się nie tylko duże elementy jak podłoga, meble czy dywany. Finalny wygląd wnętrza uzyskuje się dzięki detalom. Jednym z tych, których wybór powinien być dobrze przemyślany, są karnisze. Metalowe czy plastikowe? W jakim kolorze i kształcie? Pojedyncze czy podwójne? Rodzajów karniszy jest wiele, dlatego podpowiadamy, jaki wybrać do eleganckiego wnętrza.

Karnisz w eleganckim wnętrzu – czym się kierować przy wyborze?

Elegancja to niekoniecznie wysublimowany styl art deco czy glamour! Niezależnie od stylu, w którym urządzasz swój dom, warto zadbać o jego estetyczne wykończenie. Jednym z elementów, o którym nie możesz zapomnieć, są karnisze – ich brak sprawia, że dom wygląda na niedokończony. Jak je wybrać? Kieruj się kilkoma kwestiami:

  • materiałem wykonania – karnisz metalowy będzie solidniejszy niż plastikowy,
  • sposobem montażu – karnisz może być zamontowany do sufitu lub ściany,
  • liczbą rurek – karnisz pojedynczy służy do zawieszenia tylko firanek lub tylko zasłon, z kolei na karniszu podwójnym możesz zaaranżować kompletną oprawę okna,
  • kolorem – wybór kolorów karniszy jest bardzo duży, dlatego możesz idealnie dopasować go do wnętrza.

Eleganckie karnisze metalowe – jaki kolor wybrać?

Karnisze metalowe to najbardziej elegancki wybór do wnętrza. Wyróżnia je nie tylko solidne wykonanie, ale i piękny design. Ich zaletą jest także duży wybór kolorów. Jak dopasować je do wnętrza, aby z nim współgrały?

  • Karnisz metalowy złoty będzie pasował do wnętrz w stylu glamour albo art deco, w których złote są również inne elementy, np. oprawy lamp, nóżki krzeseł czy ramy obrazów.
  • Karnisz metalowy chromowany sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich, nowoczesnych, minimalistycznych, w których dominują matowe wykończenia mebli i podłóg, a wszystko jest utrzymane w stonowanej kolorystyce.
  • Karnisz metalowy w kolorze antycznej miedzi to oryginalne rozwiązanie, które doskonale będzie pasować do estetyki klasycznej. Pięknie połączy się z kolorami ziemi na ścianach, ale również z ciemną zielenią czy granatem.
  • Karnisz metalowy czarny to najlepszy wybór do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu industrialnym. Jest wyrazisty, widoczny i idealnie skomponuje się z czarną oprawą oświetlenia albo nóżkami mebli.

Eleganckie rozwiązanie do wnętrza – karnisz pojedynczy czy podwójny?

Sprawa jest tutaj całkiem prosta – do salonu i sypialni zawsze wybieraj karnisze podwójne. Być może teraz marzysz tylko o lekkiej firance i wystarczyłby ci karnisz pojedynczy. Za jakiś czas jednak może okazać się, że taka aranżacja okna jest niepełna albo niewystarczająco zapewnia domownikom prywatność. Gdy będziesz mieć zamontowany karnisz metalowy podwójny, bez problemu dowiesisz do niego zasłony! Obejdzie się wówczas bez demontażu, montażu i kupna kolejnej rzeczy. Zaoszczędzisz więc zarówno czas, jak i pieniądze.

Wnętrze wykończone elegancko to wnętrze dopracowane pod każdym względem – także pięknej oprawy okiennej. Jak wybrać idealny karnisz do domu? Kieruj się materiałem wykonania i kolorem – nie zostawiaj wyboru karnisza przypadkowi i zdecyduj się na taki model, który najlepiej będzie współgrał ze stylem, w którym masz urządzony dom.