Długie i gęste włosy w krótkim czasie – ile kosztuje przedłużanie włosów?

ile kosztuje przedłużanie włosów

Chyba każda z Pań marzy o gęstych i długich włosach. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć porządne efekty w szybkim czasie, a jak wiadomo nie wszyscy mogą tyle czekać. Świetnym rozwiązaniem w tym wypadku może okazać się przedłużanie włosów. Jednak jaka metodą będzie dla nas odpowiednia? Kto morze wykonać tego typu zabieg? Ile kosztuje przedłużanie włosów? 

Jakie są metody przedłużania włosów?

Z uwagi na to, iż technologia idzie naprzód, coraz częściej możemy spotkać się z nowym oraz bardziej skutecznymi metodami przedłużania włosów. Każda z nich powinna być indywidualnie dopasowana do potrzeb danej klientki lub klienta.

Metoda kanapkowa

Powszechnie stosowaną metodą, dzięki której otrzymamy efekt długich, zadbanych włosów jest metoda kanapkowa. Polega ona wówczas na doczepianiu do naszych włosów płaskich pasm, które zakończone są przezroczystymi taśmami silikonowymi. Takie pasma potrafią utrzymywać się średnio od 3 do 4 miesięcy. Jest to jedna z tańszych metod, dlatego duża ilość kobiet decyduje się na jej wykonanie.

Metoda keratynowa

Taka metoda to dobra opcja dla osób, które dysponują nieco większą ilością środków finansowych oraz chcą przeznaczyć je na tego typu zabieg. Przedłużanie metodą keratynową jest bardzo nowoczesne, a zarazem wytrzymałe, gdyż polega ona na wykorzystaniu lasera o odpowiedniej mocy. Dzięki temu efekt końcowy będzie jeszcze bardziej zbliżony do wyglądu naturalnych włosów, a my będziemy mogły cieszyć się nimi przez bardzo długi czas.

Metoda ultradźwiękowa

Metoda ultradźwiękowa jest bardzo nowoczesnym oraz innowacyjnym rozwiązaniem. Pasma włosów są przyczepiane przy wykorzystaniu specjalnych ultradźwięków. Sprawia to, iż nie musimy używać ciepła, aby pasma solidnie przy twierdziły się do naturalnych włosów. Osoby posiadające rzadkie, dość podatne na zniszczenia włosy, mogą spokojnie z niej skorzystać. Ponadto utrzyma się ona nieco dłużej niż metodą kanapkowa, gdyż możemy liczyć na ponad pół roku trwałych efektów.

Ile czasu trwa przedłużanie włosów? 

Na czas przedłużania włosów ma wpływ wiele różnych czynników. Są to między innymi:

  • Obecną długość naturalnych włosów
  • Ilość zastosowanych pasm
  • Metoda przedłużania
  • Stan naszych włosów
  • Doświadczenie osoby wykonującej cały zabieg.

Przedłużanie włosów definitywnie nie należy do najszybszych czynności. W zależności od powyższych czynników czas trwania zabiegu może wynosić od kilku do nawet kilkunastu godzin. Warto mieć również na uwadze umiejętności osoby, która przedłuża nasze włosy. Profesjonaliści, mający wieloletnie doświadczenie szybciej i sprawniej przeprowadza zabieg, niż osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę w owej pracy.

Ile kosztuje przedłużanie włosów? 

Ceny zabiegu są bardzo zróżnicowane, jednakże decydując się na jego wykonanie, musimy mieć na uwadze, iż nie należy on do najtańszych. Koszt przedłużania włosów waha się od kilkuset, nawet do kilku tysięcy złotych. Metoda kanapkowa, choć uważana jest za jedną z tańszych opcji i tak wyniesie nas, począwszy od 700 zł, aż po 2300 zł. Natomiast metody, dzięki którym doczepy utrzymają się dłużej, kosztują przeważnie 800-2500 PLN. W przypadku zastosowania lasera koszt usługi może sięgnąć nawet 4000 zł. Warto jednak pamiętać, że znaczący wpływ na cenę końcową zabiegu może mieć także lokalizacja, ilość użytych doczepów, ich jakość oraz doświadczenie fryzjera wykonującego usługę.

Dla kogo dedykowany jest zabieg? 

Zabieg przedłużania włosów przeznaczony jest dla każdego, kto chce w krótkim czasie uzyskać naturalny efekt długich, gęstych i silnych włosów. Zarówno osoby posiadające krótkie, lecz grube, długie, ale cienkie, nisko, wysoko, jak i średnio porowate włosy mogą wykonać ten zabieg. Jedynymi przeciwwskazaniami może być fakt, iż nasze włosy są bardzo zniszczone lub stan zdrowotny nam na to nie pozwala (uczulenia itp.). W wypadku, kiedy włosy nie nadają się do wykonania przedłużenia, fryzjer ma obowiązek nas o tym poinformować lub może odmówić wykonania zabiegu. Każda metoda powinna być indywidualnie dobrana do naszych potrzeb. Istnieje wiele różnego rodzaju metod przedłużania włosów, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie!