Kiedy facet pragnie kobietę? Poznaj sposoby na rozkochanie mężczyzny

kiedy facet pragnie kobietę

Niejedna kobieta stara się rozkochać w sobie obiekt swoich marzeń. Zadanie może wydawać się trudne, natomiast zdrowe podejście i zastosowanie się do pewnych zasad z pewnością będzie pomocne w osiągnięciu celu. Opierając się na wiedzy o płci przeciwnej, jesteś w stanie zwiększyć swoje szanse na zyskanie uwagi potencjalnego partnera. W poniższym artykule przedstawiamy, jakie działania zbliżą Cię do mężczyzny, którego pragniesz zdobyć.

1. Kiedy facet pragnie kobietę? Kiedy nie może jej mieć!

Psycholodzy są zgodni, co do tego, że jako ludzie stale chcemy tego, czego nie możemy mieć. Nie raz pewnie słyszałaś, że „zakazany owoc smakuje najlepiej”. Prawo przyciągania działa w ten sposób, że gonimy za tym, co jest nam w pewien sposób nieznane i niedostępne. Pamiętaj, że w życiu mężczyzny masz stać się właśnie tym „elementem układanki”.

Sytuacja idealna: facet pragnie kobietę, jednocześnie musząc o nią zabiegać.

Jeśli planujesz zdobyć swój ideał, pamiętaj, że słowo klucz to „niepewność”. Przebywaj w jego obecności, co jakiś czas nawiązuj z nim kontakt, ale nigdy nie dawaj mu pewności, że należysz już jego. Świetnie zobrazowane jest to w książce „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy”. Autorka zwraca uwagę na to, że mężczyźni to naturalni łowcy. Nie chcą oni, żeby upolowana sarenka czekała na nich pod drzwiami. Chcą sami biegać za nią, po to by na koniec po prostu samodzielnie ją złowić!

Jak zastosować niedostępność w praktyce?

Z teorii przejdźmy do praktyki. Jak połączyć rozkochanie z faceta i przyciągnięcie jego uwagi z niedostępnością? Może wydawać się to paradoksalne, ale jednocześnie jest też oczywiste. Daj mężczyźnie mnóstwo uwagi na początku relacji. Zadbaj o dobrą atmosferę i okaż mu dużo atencji, tak by Twoja obecność kojarzyła mu się z czymś przyjemnym. Po zdobyciu jego sympatii nie posuwaj się jednak dalej, lecz po prostu zajmij się swoim życiem. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić jest ciągłe szybkie odpowiadanie na wiadomości, inicjowanie długich rozmów lub zwierzanie się ze swoich problemów. Jeśli w umiejętny sposób przeprowadzisz tę relację, ograniczając kontakt do delikatnego „przypominania o sobie” – mężczyzna będzie sam domagał się dalszego kontaktu, uznając Cię za obiekt wymagający działania po jego stronie.

2. Bądź jak najlepsza koleżanka, z którą mężczyzna może czuć się dobrze

Tak jak kobiety kochają mężczyzn z planem, tak mężczyźni kochają kobiety z dystansem, dlatego uwzględnij jeszcze dwa aspekty:

Własna pasja kluczem do sukcesu

Facet chce czuć, że to właśnie z Tobą może „konie kraść”. Nie możesz więc być tylko osobą, która staje się przeszkodą w realizacji jego celów. Sama z pewnością zgodzisz się, że nie chciałabyś też żyć z osobą stale zgadzającą się na rutynę, niemającą zainteresowań i wizji na swoje życie. Dlatego zastosuj poniższe zasady:

  • Bądź lojalna w związku z waszymi planami. Jeśli umawiasz się z nim na wyjście, nie anuluj go w ostatniej chwili. Nie pokazuj, że jesteś osobą mogącą hamować jego ambicje i niszczyć szanse na aktywne życie.
  • Skup się na tym, co jest istotne dla Ciebie. Jeśli masz pasję, staraj się być w nią realnie zaangażowana, tak by mężczyzna to widział. Mając swoją pasję zmniejszasz także szansę na uzależnienie od drugiej płci. Mężczyzna będzie wiedział, że nie jest głównym punktem Twojego życia, co wzbudzi jego szacunek i zwiększenie wartości w jego oczach.
  • Bądź wierna sobie. Nie zgadzaj się na rzeczy, które Ci nie odpowiadają. Nie bój się wyrażać swojego zdania. Jeśli będziesz otwarcie nazywać swoje potrzeby, pomożesz mężczyźnie zrozumieć siebie i usprawnisz waszą komunikację. Jednocześnie pokażesz, że stawiasz siebie jako priorytet w życiu, co kolejny raz pokaże, że to nie Ty potrzebujesz mężczyzny, tylko to on chce Ciebie!

3. Mężczyzna chce być bohaterem Twojego życia

Jest to istotna kwestia, jeżeli planujesz zdobyć mężczyznę na dłużej. Nic tak nie cieszy faceta jak silan kobieta przy boku, która docenia jego wartość. W takiej sytuacji facet czuje się faktycznie wzmocniony, a jego hormony buzują!

Nie chodzi tu jedynie o komplementy odnoszące się do konkretnych wykonywanych przez niego działań. Warto podsumować całokształt jego sukcesów. Dlatego pamiętaj, aby wykorzystywać momenty, w których mężczyzna się wykazuje do wyrażenia swojego podziwu słowami takimi jak np.:

  • „jesteś najlepszy”
  • „jestem z Ciebie dumna”
  • „uwielbiam być z Tobą”

Czas na podsumowanie powyższych kwestii. Wszystko co je łączy to Twoja samoświadomość wysokiej wartości, którą masz w sobie i emanowanie ją do życia mężczyzny. Po udowodnieniu jej mężczyźnie możesz zdobyć jego uwagę, a następnie kolejne „punkty” zbierzesz wzmocnieniem jego poczucia męskości. Powodzenia!