Kiedy warto przefarbować włosy na platynowy blond?

Platynowy blond to bardzo elegancki kolor włosów, ale nie każdemu będzie tak samo dobrze pasował. Zanim sięgniesz po ten odcień farby, dobrze się zastanów, czy będzie ci do twarzy w platynie. Masz wątpliwości? Postaramy się je rozwiać!

Jak wygląda platynowy blond na włosach?

Jaki to kolor włosów platynowy blond? Najłatwiej określić go mianem białego z połyskiem i zdecydowanie zimnego. Platyna sama w sobie pozbawiona jest ciepła i podobnie farba w kolorze platynowego blondu nie sprawi, że na włosach pojawią się ciepłe refleksy. To kolor zimny, co nie znaczy, że nieprzyjazny.

Platynowy blond jest często mylony z siwizną, co jest dużym błędem. Siwe włosy rzadko kiedy są naprawdę białe i świetliste. Może się nimi poszczycić tylko garstka szczęśliwców. Najczęściej są matowe i szare, czasem wyglądają jak popielate, ale nawet wtedy nie zasługują na miano popielatego blondu. Natomiast platynowy blond lśni w słońcu niczym szlachetny kruszec.

Kiedy warto zdecydować się na platynowy blond?

Platynowy blond to kolor, który na pewno wyróżni cię z tłumu. Zdecyduj się na niego, jeśli chcesz błyszczeć na tle innych, masz rozrywkowy charakter, dużą pewność siebie lub chcesz dać się zapamiętać. Z tym kolorem włosów na pewno się uda.

Platynowy blond świetnie nadaje się do fryzur dynamicznych, z ostrym cięciem, asymetrycznych, tapirowanych – jednym słowem – odważnych. Jeśli chodzi o długość włosów, to nie ma znaczenia, długie czy krótkie. Natomiast lepiej wyglądają proste włosy niż kręcone w tym kolorze. Loki i fale lepiej zostawić dla popielatego blondu lub beżowego.

Platynowy blond jest idealnym wyborem dla szczupłych osób o gładkiej cerze, najlepiej jasnej. Także niebieskie lub zielone oczy są przesłanką do przefarbowania się właśnie na ten kolor.

Komu nie pasuje platynowy blond?

Platynowy blond, chociaż wydaje się uniwersalny, nie jest dla wszystkich. Kto powinien z niego zrezygnować? Na szczęście lista nie jest bardzo długa:

– Osoby o niekorzystnym wyglądzie cery, z widocznymi bliznami, przebarwieniami, trądzikiem pospolitym lub różowatym.

– Osoby z piegami – co prawda piegi same w sobie nie szpecą, ale w towarzystwie blond włosów są aż nazbyt wyraźnie widoczne,

– Osoby z nadwagą – szczególnie mocno powinny uważać te o okrągłej twarzy, platynowy blond potrafi „dodać” takiej kilka dodatkowych kilogramów,

– Osoby o bardzo ostrych rysach twarzy – efekt może być zbliżony do postarzającego,

– Osoby mające zmarszczki – podobnie jak blizny i przebarwienia staną się dużo bardziej widoczne.

Jak dbać o platynowy blond?

Platynowy blond, jak zresztą wszystkie inne chłodne odcienie blondu, wymaga regularnej dbałości. W innym przypadku dość szybko pojawią się na nim żółte refleksy. Jest to spowodowane tym, że jasne pigmenty szybko się wypłukują i spod farby może prześwitywać naturalny kolor włosów.

Przy włosach w odcieniu platynowego blondu trzeba się zaopatrzyć w niebieski lub fioletowy szampon, który zniweluje ciepłe refleksy. Przydadzą się też dedykowane takim włosom odżywki, tonery oraz płukanki. Zabiegi trzeba wykonywać minimum raz w tygodniu, by zapobiec ocieplaniu się chłodnego odcienia, jakim jest platynowy blond.