Kosz upominkowy – sprawdzony prezent dla kobiet i mężczyzn

Wybór prezentu dla drugiej osoby rzadko kiedy bywa łatwy i przyjemny. Nie chodzi tu oczywiście o sam fakt wydania pieniędzy, lecz o trudność w dopasowaniu podarunku do osobowości. Istnieje szereg upominków, które w pewnym sensie są uważane za uniwersalne. To właśnie po nie sięga się w momencie, gdy nie jesteśmy pewni co do zainteresowań osoby obdarowywanej.

Do takich z pewnością należą kosze prezentowe. Mogą być one podarunkiem na mniejsze okazje bądź też stanowić pewną składową w przypadku znacznie większych ceremonii i uroczystości. Da się je zarówno kupić, jak i zrobić samemu – zależy to jednak od dostępności czasu i pomysłu.

Co można włożyć do kosza prezentowego?

Kosze prezentowe wręczamy zazwyczaj osobom dorosłym. Dzieci z reguły preferują zabawki bądź swego rodzaju urządzenia elektroniczne, które w tym wieku dadzą im znacznie więcej radości. Osoby starsze uwielbiają natomiast różnorakie słodkości znajdujące się w eleganckiej oprawie. Warto jednak wspomnieć, iż w takich koszach możemy umieścić praktycznie wszystko.

Zacznijmy może od podstawowych rzeczy uwzględnianych w tych podarunkach. Mianowicie, alkohol – to on pełni funkcję przewodnią, której wybór decyduje o całkowitym wystroju podarunku. W tym miejscu można oddzielić kosze wręczane kobietom od tych szykowanych mężczyznom. Zazwyczaj dla panów wybiera się trunki pokroju whisky, bourbon czy brandy. Całkiem popularne jest też umieszczanie w koszu kilku piw regionalnych. Kobiety natomiast znacznie bardziej preferują wino – to właśnie ten alkohol w większości przypadków najbardziej cieszy ich podniebienie.

Oprócz napojów wysokoprocentowych bardzo często do kosza wkładamy również słodycze, konfitury, przetwory czy kosmetyki. Zdarza się też wręczać jubilatom ich ulubioną kawę bądź herbatę, co świetnie dopełni całkowity wystrój prezentu.

Kupić czy zrobić – co się bardziej opłaca?

Kupując kosze prezentowe z alkoholem niekoniecznie musimy wybierać tylko gotowe opcje. Istnieje bardzo wiele firm oferujących możliwość włożenia do takich koszy wszystkiego, czego klient zdoła tylko sobie zażyczyć. Dodatkowo, przy korzystaniu z takich usług mamy wszystko pod ręką, a w ogólnym rozrachunku nie ma sporej rozbieżności cenowej względem wykonania takiego upominku samemu.

Decydując się na zrobienie takiego kosza samodzielnie, mamy zawsze całkowitą dowolność. Kształt kosza, forma jego pakowania i samodzielnie wybrane dodatki – daje to z pewnością masę satysfakcji, choć zabiera też sporo czasu. Każdy indywidualnie powinien zdecydować jaki sposób wybiera, gdyż ciężko o znalezienie cechy, która drastycznie przemawiałaby na korzyść jednej.

Na jakie okazje wręczać kosze prezentowe?

Prawdę mówiąc, kosze prezentowe z alkoholem można wręczać niemalże na każdą okazję. Bardzo często spotkamy się z nimi na weselach, gdzie oprócz popularnej już koperty, stanowią drugą część prezentu. Są także świetnym upominkiem dla jubilatów czy solenizantów, obchodzących akurat jedno ze swoich świąt.