Marynarka w garderobie puszystego pana? Zdecydowanie tak!

Garderoba tęższych panów nie musi być nudna, nijaka i monotonna. Dziś do wyboru są niemalże wszystkie te same elementy garderoby męskiej, dostępne w bardzo dużej palecie rozmiarów. Panowie o krąglejszej sylwetce mogą również wybierać wśród eleganckich, casualowych czy sportowych marynarek. Jak jednak właściwie dobrać marynarkę plus size? Na co zwracać uwagę? Podpowiadamy!

Idealnie dopasowany rozmiar – najważniejszy parametr

Marynarka, zarówno dla szczuplejszych, jak i tęższych mężczyzn, musi być idealnie dopasowana pod względem rozmiaru. Tylko wtedy można liczyć na dobrze się prezentującą stylizację, a także komfort noszenia.

Jeśli kupujemy stacjonarnie, marynarkę możemy przymierzyć w sklepie. Weźmy kilka rozmiarów, ponieważ każdy producent ma swoją rozmiarówkę. To, co w jednym sklepie będzie za małe, w innym może być w sam raz, i odwrotnie. Przymierzmy zwykle wybierany rozmiar, o jeden mniejszy i o jeden większy, aby mieć porównanie i pewność, czego tak naprawdę szukamy.

Gdy decydujemy się na zakupy marynarki online, np. w sklepie https://duzylolek.pl/, dokonajmy dokładnych pomiarów ciała za pomocą centymetra krawieckiego. Poprośmy bliską osobę o pomoc, ponieważ zmieniając pozycję ciała podczas mierzenia, może się okazać, że uzyskaliśmy nieprawidłowy wymiar. Uzyskane wyniki porównajmy z tabelą rozmiarów zawartą na stronie internetowej. Pamiętajmy, że marynarka plus size nie może być za mała, obcisła i opinająca, ale źle będzie również wyglądać ta zbyt duża i za luźna. Jest to element garderoby, który nie powinien bezładnie zwisać na ciele.

Krój i detale w marynarkach plus size – na to zwróć uwagę!

Panowie o krąglejszych sylwetach najlepiej wyglądają w marynarkach jednorzędowych. Ten element garderoby powinien być zapinany na jeden, ewentualnie dwa guziki. Do tego warto zwrócić uwagę na wygląd klap – najlepiej się prezentują tzw. klapy frakowe – w szpic. Chodzi o to, aby były one raczej szersze niż węższe.

Marynarka plus size powinna z tyłu posiadać najwyżej jedno rozcięcie, a kieszenie nie mogą się rzucać w oczy. Dobrze sprawdzają się marynarki z kieszeniami wpuszczanymi. Przyjrzyjmy się także długości marynarki – jeśli kończy się ona w połowie pośladków, będzie idealna.

Kolory, wzory i materiały, czyli walory estetyczne

Tężsi mężczyźni nie muszą wybierać jedynie czarnych marynarek, ale powinni stawiać na paletę ciemniejszych odcieni. Zamiast krzykliwych i dużych wzorów, lepiej szukać wśród tych stonowanych, delikatnych i uniwersalnych, sprawdzi się np. kratka lub pionowe paski.

Najlepsze marynarki plus size to te z cieńszych materiałów, np. jedwabiu bądź wełny. Ich struktura jest subtelniejsza, więc lepiej się prezentuje na większej sylwetce. I oczywiście jakość zastosowanych materiałów – to ona decyduje o tym, jak długo posłuży marynarka i czy zapewni wygodę noszenia.

Zarówno w eleganckich, oficjalnych, jak i codziennych i mniej wizytowych stylizacjach sprawdzi się marynarka. Ta z kategorii plus size będzie się prezentować równie dobrze, co na szczuplejszych panach, jeśli tylko zostanie właściwie dobrana.