Naturalne rozjaśnianie włosów – poznaj sprawdzone metody

naturalne rozjaśnianie włosów

Dla wielu z nas nasze włosy, a przede wszystkim ich kolor, stanowią kluczową kwestią dla naszego całego wizerunku. Ogromna część z nas pragnie mieć jasny kolor włosów, co stanowi symbol słowiańskiej urody. Niestety rozjaśnianie włosów przy użyciu chemicznych środków, nawet w profesjonalnych salonach fryzjerskich, wiąże się z silnym naruszeniem struktury włosa i jego zniszczeniem. Nic więc dziwnego, że szerokie grono z nas szuka naturalnych metod na rozjaśnienie włosów. O czym warto wiedzieć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Naturalne rozjaśnianie włosów – główne składniki, dzięki którym nasze włosy uzyskają jaśniejszy kolor

Wiele osób, które postanowiły rozjaśnić swoje włosy naturalnymi metodami, zadaje sobie pytanie, w którym kierunku warto podążać, by uzyskać wymierne, satysfakcjonujące rezultaty. Do najbardziej popularnych składników, które rozjaśniają włosy, należy:

  • rumianek,
  • cytryna,
  • miód,
  • jogurt naturalny,
  • nagietek,
  • lipa

To lista najpopularniejszych składników, które warto wykorzystać.

Rumianek i naturalne rozjaśnianie włosów

Naturalne rozjaśnianie włosów przy użyciu rumianku przynosi najczęściej najbardziej zadowalające rezultaty. By móc cieszyć się jasnymi, rozjaśnionymi pasmami włosów, wystarczy zakupiony rumianek zaparzyć w miseczce, zalewając wrzątkiem, w identyczny sposób jak przygotowania do jego spożycia. Po ostudzeniu, umyte pasma włosów należy moczyć w misce, a część włosów od nasady polewać. Rumianek sprawi, że nasze włosy nabiorą jasnych, wyrazistych pasemek. Działanie zioła na włosy porównywane jest do działania promieni słonecznych. Nasze włosy będą więc pięknie mienić się przez cały rok, nie tylko po upalnym, słonecznym lecie. By móc cieszyć się pięknie rozjaśnionymi włosami, płukanki z rumianku należy stosować jeden, dwa razy w tygodniu, przez okres 2-3 miesięcy.

Cytryna i jogurt, a naturalne rozjaśnianie włosów

Kolejną metodą na naturalne rozjaśnianie włosów jest maska, którą możemy przygotować samodzielnie w zaciszu własnego domu. Do jej przygotowania potrzebna będzie:

  • 3 średniej wielkości cytryny,
  • Mały jogurt naturalny,
  • 1 łyżeczka miodu.

Cytryna to jeden z kluczowych składników całej mieszanki. To ona w największym stopniu odpowiada za pojawienie się jasnych pasemek na naszych włosach. Połączona z jogurtem naturalnym oraz miodem, oprócz tego, że przyniesie satysfakcjonujące efekty w poprawie koloru naszych włosów, to dodatkowo będzie stanowić prawdziwą bombę witaminową dla naszych pasm. W związku z tym maska nie tylko rozjaśni włosy, ale także sprawi, że włosy staną się doskonale odżywione, lśniące i miękkie w dotyku.

Płukanki z nagietka na rozjaśnienie włosów

Naturalne rozjaśnianie włosów wśród wielu osób opiera się także na płukankach z kwiatka, który powszechnie napotkać można w bardzo wielu przydomowych ogródkach. Mowa o nagietku. Z jego żółtych płatków możemy robić także pasty, które przy użyciu blendera pozwolą na uzyskanie gładkiej masy, która będzie doskonałym rozwiązaniem na rozjaśnienie włosów u nasady. Na pozostałej części pasm warto stosować klasyczną płukankę. Cały zabieg do osiągnięcia zamierzonych rezultatów zaleca się powtarzać jeden raz w tygodniu, przez okres około 2-3 miesięcy.

Lipa nie tylko dobra na przeziębienie, ale także na rozjaśnianie włosów

Rozjaśnianie włosów coraz bardziej cieszy się ogromną popularnością. Dzisiejsze techniki pozwalają na osiągnięcie zamierzonych rezultatów, bez konieczności niszczenia włosów chemicznymi produktami przeznaczonymi do rozjaśniania włosów. Pomimo tego, że lipa znana jest głównie z dobroczynnych właściwości podczas przeziębienia czy występowania gorączki, to także jedna z najbardziej skutecznych, naturalnych metod rozjaśniania włosów. Podobnie jak w przypadku rumianku czy nagietka, by móc przy użyciu lipy rozjaśnić pasma naszych włosów, należy przygotować właściwy wywar. Im większą liczbę lipy użyjemy do jego przygotowania, tym silniejsze działanie będziemy mogli zauważyć. Podobnie jak w przypadku czasu, który będziemy przeznaczać na płukanie włosa.

Skomponuj własną mieszankę ziołową na naturalne rozjaśnianie włosów

Jak widać na pierwszy rzut oka, to w przeważającej części płukanki ziołowe prowadzą do naturalnego rozjaśniania naszych włosów. By móc cieszyć się w krótkim czasie z zadowalających efektów, nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć przygotowanie płukanek do włosów z różnych ziół. Jeśli zdecydujemy się stosować na nasze włosy rumianek, lipę czy nagietek jednocześnie, z całą pewnością uda nam się w krótszym czasie osiągnąć zamierzone rezultaty.

Proste rozwiązania i wymierne efekty

Szukasz doskonałego, alternatywnego rozwiązania, by rozjaśnić swoje włosy? Warto czerpać z dobrodziejstw natury, które można spotkać „za każdym rogiem”. Naturalne rozjaśnianie włosów nie dość, że przyniesie wymierne, zamierzone korzyści, to dodatkowo pozwoli na poprawę ogólnego stanu i kondycji naszych włosów. Warto więc sięgać po powszechnie znane zioła, kwiaty, jak również odwiedzić kuchenne zakamarki, by nasze włosy wpisywały się w nasze indywidualne upodobania i preferencję. Przekonaj się osobiście, jakie to proste. Do dzieła!.