Prezenty DIY dla dziadka: 4 pomysły na osobiste upominki

Co najbardziej chciałby dostać dziadek? Prawie każdy powie: niczego nie potrzebuję, wystarczy mi czas z wnukami. Ale przecież wiadomo, że z okazji Dnia Dziadka przyjemnie jest ukochanemu dziadkowi coś podarować. Tym, co z pewnością go ucieszy i wzruszy, są własnoręcznie zrobione (albo samodzielnie zaplanowane!) upominki. Oto kilka pomysłów!

A jeśli o czasie mowa… fotokalendarz!

Z wiekiem coraz trudniej zapamiętać urodziny, imieniny, przedstawienia, pasowania na ucznia i inne ważne wydarzenia z życia wnucząt – szczególnie jeśli jest ich więcej. Można dziadkowi w tym pomóc, „wyposażając” go w kalendarz – ale nie taki zwykły! Wydrukuj na dobrym, grubym papierze karty z poszczególnymi miesiącami, zostawiając na górze miejsce na zdjęcie. Do każdego miesiąca wybierz zdjęcie wnucząt, które wcześniej wywołasz w odpowiednim formacie. Zszyj wszystko nićmi albo zepnij zszywaczem na górze. Przyklej zdjęcia i gotowe!

Nie masz czasu na drukowanie odbitek i własnoręczne ich przyklejanie? Zamów gotowy fotokalendarz – wybierz zdjęcia i otrzymaj gotowy produkt, który wystarczy tylko ładnie zapakować.

Album z najlepszymi chwilami

Czy twój dziadek dostaje co roku kolejny kubek na herbatę, ciepły szalik albo koszulę? W tym roku sprezentuj mu coś zupełnie innego. Prezenty materialne są często przydatne, ale czy dziadek na pewno potrzebuje kolejnego ubrania? Na tegoroczny Dzień Dziadka podaruj mu chwilę wzruszenia, samodzielnie robiąc album ze zdjęciami. Wybierz fotografie, na których jesteście razem – z pewnością masz zdjęcia ze swojego dzieciństwa, czasów nastoletnich oraz te aktualne. Powklejaj odbitki chronologicznie do albumu i opatrz datami. Jeśli macie z dziadkiem ulubione powiedzenia albo cytaty, może warto je dopisać?

Zaproszenie na wspólne spędzenie czasu

Czy nie o to zawsze prosi dziadek? Zaplanuj więc miły dzień, mniej albo bardziej wypełniony atrakcjami – w zależności od zdrowia i sprawności dziadka. Wspólna kawa w kawiarni, spacer, a potem wizyta w galerii sztuki? A może koncert jazzowy przy lampce wina i powrót spacerem do domu? Pomyśl o tym, czym interesuje się dziadek, na co zawsze szkoda mu pieniędzy albo co przypomni mu młodzieńcze lata.

Pudełko ze wspomnieniami

Muszelka przywieziona ze wspólnego wyjazdu nad morze, kamień znaleziony na placu zabaw, bilet z pierwszego wspólnego meczu – to pamiątki, które z pewnością obudzą w dziadku piękne wspomnienia. Przygotuj więc ładne pudełko i włóż do niego te wszystkie „eksponaty”. Pudełko wypełnij zdjęciami – wybierz najpiękniejsze wspólne momenty i wywołaj je na przykład w formie kwadratowych odbitek. Stworzysz coś więcej niż album fotograficzny – magiczną zawartość, która będzie sentymentalną podróżą do przeszłości.

Czy szukasz wyjątkowego prezentu dla dziadka? Tym razem zrezygnuj ze swetrów, dzbanków do herbaty i książek. Postaw na osobiste, ręcznie robione upominki, których ważną częścią będą zdjęcia.