Bezpieczne i skuteczne przedłużanie i zagęszczanie włosów

przedłużanie i zagęszczanie włosów

Długie i gęste włosy nie tylko podkreślają urodę kobiety, ale również stanowią jej swoistą wizytówkę. Niestety natura nie jest dla wszystkich hojna i nie każdy może cieszyć się bujną fryzurą. Czy można sobie pomóc? Tak, w salonie fryzjerskim dostępne jest nieinwazyjne przedłużanie i zagęszczanie włosów, dzięki wybranej metodzie poczujesz się młodziej i uzyskasz wymarzoną fryzurę.

Dlaczego warto zdecydować się na przedłużanie i zagęszczanie włosów?

Kolejny etap w życiu, przebycie choroby która spowodowała przerzedzenie włosów, zaburzenia hormonalne, chęć zmiany dotychczasowego wyglądu należą do powodów, dla których kobiety decydują się na przedłużenie i zagęszczenie włosów. Zadbane, długie i gęste włosy dodają kobiecości, otoczenie zaczyna inaczej postrzegać taką osobę. Kobieta zaczyna czuć się doskonale, ponieważ jej poczucie własnej wartości znacznie wzrasta.

To metoda przynosząca szybkie efekty, dająca możliwość przedłużenia swoich włosów naturalnymi odpowiednikami niezauważalnie łączącymi się z własnymi, uzyskując zwiększenie ich długości oraz objętości. Doczepy są lekkie i nieodczuwalne wyglądają niezwykle naturalnie i są łatwe w codziennej pielęgnacji. Ważne! Profesjonalnie wykonane przedłużanie i zagęszczanie włosów jest gwarancją osiągnięcia swoich oczekiwań. Zastosowanie konkretnego zabiegu rozpoczyna się zawsze od konsultacji ze specjalistą i wybraniem metody dopasowanej do rodzaju posiadanych włosów i sposobu założenia doczepów aby cała fryzura nie obciążała cebulek włosowych i nie było widocznych łączeń.

Czym wyróżniają się metody przedłużania i zagęszczania włosów?

Nieinwazyjna metoda przedłużania i zagęszczania włosów nie wymaga długiego przebywania na fotelu fryzjerskim, czasami wystarczy tylko 40 minut. Czas jest zależny od ilości stosowanych pasm a okres, przez który będzie można je nosić zależy od szybkości rośnięcia naturalnych włosów.

Kanapkowa metoda (tape on) przedłużania i zagęszczania włosów

Metoda wymaga krótkiego czasu na uzyskanie doskonałego rezultatu a wiąże się z wklejeniem we włosy pasm, które są obustronnie zakończone silikonowymi taśmami. Zgłaszając się do salonu fryzjerskiego samodzielnie decydujesz o końcowej długości włosów oraz o stopniu ich zagęszczenia. Czy trzeba się niepokoić utratą własnych włosów? Oczywiście że nie, wszystkie pasma są równomiernie wklejane w Twoje włosy nie powodując ich uszkodzenia i nadmiernego obciążenia. Czy cierpiąc z powodu łysienia plackowatego można skorzystać z tej metody? Jak najbardziej, jest ona wykorzystywana przy częściowym braku włosów i skutecznie zakrywa pojedyncze ogniska łysienia.

Co więcej kanapkowe przedłużanie i zagęszczanie włosów daje możliwość zachowania efektu rozjaśniania ombre. Czy można dopasować kolor doczepianych włosów do naturalnych? Tak, kolor włosów doczepianych podlega farbowaniu, dlatego nie ma problemu z uzyskaniem jednolitej barwy. Czas noszenia doczepów wynosi od czterech do ośmiu tygodni a po korekcie nawet do 9 miesięcy. Osoby dążące do uzyskania asymetrycznych fryzur lub grzywki mogą z powodzeniem skorzystać z tego rodzaju przedłużania i zagęszczania włosów.

Dlaczego kanapkowa metoda przedłużania i zagęszczania włosów jest tak popularna:

  • Należy do najbezpieczniejszych metod.
  • Wystarczy około godziny, aby przeprowadzić cały zabieg.
  • Podciąganie taśm włosów następuje najczęściej co 2 miesiące.
  • Suszenie, kręcenie, prostowanie na lokówce jest możliwe.

Laserowe przedłużanie i zagęszczanie włosów

Nowoczesną metodą z której chętnie korzystają zarówno celebrytki jak i kobiety nie związane z show-biznesem jest przedłużanie i zagęszczanie włosów z wykorzystaniem lasera. Jest to metoda bezpieczna, delikatna i bardzo skuteczna w przypadku posiadania rzadkich i cienkich włosów. Doczepianie niewielkich pasemek przebiega bardzo sprawnie i znacznie przyspiesza cały proces, ponadto można uzyskać efekt balejażu. Gama kolorystyczna włosów jest bardzo szeroka, przedłużanie jest możliwe nawet o 60 cm w różnych strukturach od prostych, po fale i efektowne skręty. Czy przedłużone włosy można poddawać zabiegom upiększającym? Tak, możliwe jest zarówno farbowanie, prostowanie i kręcenie. Czas noszenie nowych pasemek jest różny i może wynosić 3,6 a nawet 18 miesięcy.

Keratynowe przedłużanie i zagęszczanie włosów

Na czym polega ta metoda? Dokładnie na zgrzewaniu nowych pasemek z naturalnymi włosami przy użyciu rozgrzanej keratyny. Wskutek tego zabiegu tworzy się łuska keratynowa która dokładnie okleja posiadany włos i doczepiany. Czy taka metoda nie jest szkodliwa i nie spowoduje uszkodzenia włosa? Nie dojdzie do zniszczenia własnych włosów, ponieważ keratyna stanowi budulec naturalnych włosów i niej jest przyczyną powstania alergii. Włosy przedłużane mogą być stylizowane co pozwala na stworzenie oryginalnych fryzur upinanych. Piękną fryzurą z doczepionymi pasemkami można cieszyć się do czterech miesięcy.

Dzięki skorzystaniu z wybranej metody przedłużania i zagęszczania włosów uzyskasz szybką metamorfozę. Będziesz właścicielką długich i gęstych włosów bez efektu sztuczności. Inne wykorzystywane metody to: tulejkowa, pętelkowa, siateczkowa, injection, mikroringi.