Squirt – wszystko co trzeba o nim wiedzieć

squirt

Squirt – czym jest i jak go osiągnąć?

Squirt, chociaż brzmi na początku enigmatycznie, to nic innego jak tzw. kobiecy wytrysk. Chociaż jest to czysto fizjologiczne zjawisko, które na dodatek znane jest ludzkości od dawna (przypadek damskiej ejakulacji znany był już 2000 lat temu, jednak dokładniej zbadano go w latach 80 XX wieku), wciąż owiane jest tajemnicą i dla wielu pozostaje niewiadomą i tematem tabu. W społeczeństwie utarło się, że orgazm zakończony wytryskiem jest domeną jedynie mężczyzn. Nic bardziej mylnego! Ejakulacja może wystąpić również u kobiet, o czym w dzisiejszych czasach mówi się coraz więcej.

Czym konkretnie jest squirt?

Squirt to nic innego jak przezroczysta lub biaława substancja o odczynie zasadowym wydobywająca się z cewki moczowej. Warto w tym miejscu podkreślić, że tzw. kobiecy ejakulat to nie mocz. Płyn ten produkowany jest przez gruczoły przedsionkowe mniejsze (tzw. gruczoły Skenego), a w jego składzie znajdziemy m.in. antygen PSA (ten sam, który znajduje się w prostacie u mężczyzn), glukozę, fruktozę, mocznik, kreatyninę oraz kwaśną fosfatazę sterczową. W kobiecym ejakulacie, w przeciwieństwie do męskiego, nie znajdują się oczywiście plemniki ani inne komórki rozrodcze. Wydzielina ma charakterystyczny zapach i bardzo łatwo odróżnić ją od moczu. Podczas kobiecego wytrysku produkowane są różne objętości ejakulatu – od kilku do nawet kilkudziesięciu mililitrów. Dlatego też kobiecy wytrysk może być ledwo zauważalny lub bardzo obfity i spektakularny – nie bez przyczyny o niektórych kobietach doświadczających squirtu mówi się potocznie kobiety-fontanny. U niektórych kobiet strumień wydzieliny może sięgać nawet 20cm.

Squirt – skrajne emocje i mieszane uczucia

Ze względu na niską świadomość społeczeństwa i niedostateczną edukację seksualną niespodziewane wystąpienie squirtu podczas stosunku może nie być najprzyjemniejszym uczuciem. Wydzielina często bywa mylona z moczem, wprowadzając kobietę w stan zakłopotania i zawstydzenia. W ostatnim czasie temat squirtingu na szczęście coraz szerzej poruszany jest (oraz normalizowany) w mediach społecznościowych co na pewno pomoże zwiększyć świadomość ludzi i uchronić przed niekomfortowymi sytuacjami podczas stosunków seksualnych.

Jak osiągnąć kobiecy wytrysk?

Istnieje bardzo wiele teorii, jak naprawdę dochodzi do squirtu. Za najbardziej prawdopodobną opcję uważa się stymulację punktu G (strefy Grafenberga) znajdującego się na przednio-górnej ścianie pochwy. Strefa G po raz pierwszy została opisana w latach 50 XX wieku przez niemieckiego lekarza Ernsta Gräfenberga. Punk ten to nagromadzenie tkanki gruczołowej pod postacią niewielkiego wybrzuszenia, znajdujący się około 3-4cm od wejścia do pochwy. Stymulacja tego punktu pobudza gruczoły Skenego do produkcji wydzieliny. Dochodzi wtedy również do wypełnienia ciała gąbczastego wokół cewki moczowej krwią, co powoduje uczucie podobne do parcia na pęcherz. Powstałe w ten sposób ciśnienie może (lecz nie musi) doprowadzić do wydostania się wydzieliny na zewnątrz, co nazywane jest wytryskiem. Wystąpienie squirtu możliwe jest jedynie przy stymulacji dopochwowej. Wszelkie inne formy stymulacji, jak np. stymulacja łechtaczki mogą doprowadzić jedynie do klasycznego orgazmu, natomiast osiągnięcie squirtu będzie w tym przypadku niemożliwe.

Czy squirtingu można się nauczyć?

Jak najbardziej! Zdecydowana większość kobiet jest w stanie osiągnąć kobiecy wytrysk. Istotne w tym przypadku są dwie kwestie – odpowiednia stymulacja punktu G i brak stresu. Znalezienie punktu G może być czasem nie lada wyzwaniem, dlatego warto rozpocząć od dokładnego poznania swojego ciała. Niewielki wypukły punkt można łatwo przeoczyć, a bez jego odpowiedniego pobudzenia osiągnięcie squirtu będzie niemożliwe. Najczęściej to jednak kwestia stresu uniemożliwia doprowadzenie do wytrysku. Kiedy w kulminacyjnym momencie zaczyna być odczuwalne parcie na pęcherz, często odruchowo zaciskane są mięśnie aby nie dopuścić do oddania moczu. Lęk i napięcie mięśni sprawiają, że wydostanie się wydzieliny na zewnątrz staje się niemożliwe. Również presja bardzo negatywnie wpływa na szansę osiągnięcia squirtu. Silna chęć osiągnięcia tej konkretnej reakcji fizjologicznej podczas stosunku podświadomie może powodować stres i tym samym oddalać od upragnionego celu. Warto również podkreślić, że podobnie jak u mężczyzn, wytrysk nie jest równoznaczny z orgazmem. Oczywiście bardzo często do wystąpienia tych dwóch reakcji organizmu równocześnie, jednak mogą wystąpić zupełnie niezależnie. Stosunek seksualny nie musi zawsze kończyć się orgazmem i podobnie jest w przypadku squirtu – również nie zawsze musi wystąpić.

Squirt – porady

Nie istnieją żadne złote rady, które sprawdzą się u każdej kobiety i zagwarantują wytrysk. Niektóre badania podają, że kobieca ejakulacja dotyczy tylko 10% kobiet, jednak osiągalna jest dla każdej. Wymaga to jednak często cierpliwości, wiedzy, wprawy oraz pracy samemu lub z partnerem. Pomimo braku gotowego przepisu na gwarantowany squirting są zalecenia, które warto zastosować:

  1. Dokładne poznanie własnego ciała, odnalezienie punktu G oraz sprawdzenie jaki sposób jego stymulacji sprawia największą przyjemność – dobra znajomość własnej anatomii i ulubionego stylu doznawania przyjemności to najważniejszy punkt w dążeniu do osiągnięcia squirtu. Wiele kobiet oraz ich partnerów nie ma świadomości gdzie znajduje się punkt G i jak najefektywniej go pobudzić. Ile ludzi tyle upodobań, dlatego niezwykle ważne jest aby wszystko dokładnie sprawdzić na swoim ciele.
  2. Zapewnienie komfortowych warunków podczas stosunku – bezpieczna atmosfera, miłe otoczenie, zaufany partner to czynniki, które są wręcz nieodłączne jeśli chce się osiągnąć orgazm oraz/lub squirt. Bardzo łatwo o zepsucie atmosfery, gdy obok nieustannie będzie dzwonić telefon, a dzieci bez pukania wbiegną do sypialni. Wyrozumiały i wspierający partner to również kluczowa kwestia, ponieważ od współpracy z nim będzie zależało, czy wystąpienie wytrysku się uda.
  3. Zrelaksowanie się i otwarcie umysłu na przyjemność – dla wielu kobiet squirt to całkiem nowe doświadczenie, które do niedawna być może uważane było za temat wstydliwy lub w ogóle nieznany. Otwarcie się na silne, nowe doświadczenie i przyjmowanie tego bez stresu na pewno będzie pomocne przy uzyskaniu ejakulacji.
  4. Dopuszczenie do siebie myśli, że próba osiągnięcia squirtu może się nie udać – i to jest jak najbardziej normalne. Squirt może nie wystąpić przy pierwszej czy nawet kilku kolejnych próbach jego osiągnięcia. Dopuszczenie do siebie tej myśli zmniejsza narzuconą sobie nieświadomie presję i ułatwia podejście do tematu squirtingu z większym dystansem.
  5. Rozważenie użycia wspomagających gadżetów erotycznych – na rynku istnieje ogromny wybór gadżetów erotycznych, które wspomogą stymulację punktu G, która dla początkujących wcale może nie być prosta i oczywista.
  6. Ćwiczenie mięśni Kegla – trening tych mięśni np. z kulkami Gejszy zwiększa siłę skurczu pochwy i prowadzi do zwiększenia stymulacji punktu G.

Squirt co ciekawe urozmaicenie życia seksualnego i jeśli obie strony wykazują chęć, warto próbować się tego nauczyć i doświadczyć czegoś nowego. W przypadku squirtingu, jak i innych preferencji seksualnych niezwykle istotne jest, aby przyjemność czerpały obie strony i nie robić niczego wbrew sobie.