Toaletka w sypialni – jaką ją oświetlić?

Miejsce przeznaczone na toaletkę w sypialni to marzenie każdej kobiety. Tutaj można przygotować perfekcyjny makijaż, ale i zorganizować szufladę czy szafkę z kosmetykami, a nawet dodatkami, takimi jak biżuteria. Wykonywanie makijażu wymaga jednak właściwego oświetlenia. Dzięki niemu unikniemy problemów z nakładaniem poszczególnych kosmetyków, ale i złym doborem kolorów, np. cieni do powiek.

Jakie lampy sprawdzą się w miejscu przeznaczonym na toaletkę? Jakim światłem należy rozświetlić lustro? Sprawdzamy!

Parametry oświetlenia – na to zwróć uwagę!

Ciepłe, przyjemne i nastrojowe światło doskonale sprawdza się w sypialni, ale tylko w tej części, która została przeznaczona do odpoczynku, w tym snu. Przy toaletce, podczas wykonywania makijażu, potrzebne jest równomiernie rozprowadzane światło, o barwie najlepiej zbliżonej do naturalnej. Należy także zwracać uwagę na parametr Ra, czyli współczynnik oddawania barw. Im jest on wyższy, tym lepiej. W przypadku toaletki oświetlenie powinno oferować Ra na poziomie minimum 80%.

Nie możemy zapominać o zaletach światła naturalnego. Jeśli toaletka jest ustawiona w takim miejscu, że na co dzień korzystamy ze światła dziennego, to świetnie! W świetle dziennym, naturalnym, najłatwiej jest uzyskać oczekiwane efekty. Nie rezygnujmy przy tym z dodatkowych lamp, ponieważ na naturalne światło dzienne nie będziemy mogli liczyć wieczorową porą, ale i w czasie niepogody.

Jak oświetlić toaletkę? – lampy wewnętrzne

Wybierzmy spośród lamp wewnętrznych klasyczne kinkiety. Możemy je umocować po obu stronach lustra, ale i sprawdzi się jeden kinkiet umieszczony nad górną krawędzią lustra. Ważne, aby w tej drugiej opcji lampa była dość szeroka, najlepiej o szerokości odpowiadającej temu samemu wymiarowi, który posiada lustro. Takie modele sprawdzające się w miejscu przeznaczonym do makijażu, można znaleźć na stronie https://azzardo.com.pl/.

Ciekawą propozycją jest zastosowanie lamp stojących. W tym przypadku trzeba jednak postawić na dwa modele – po jednym z każdej strony lustra. Do tego lampa musi umożliwiać umiejscowienie żarówki osłoniętej kloszem na wysokości lustra, aby dobrze oświetlać twarz.

Podświetlane lustra – zamiast lamp?

Równie interesującą propozycją, którą warto rozważyć, jest wybór luster z wbudowanym podświetleniem. Można się zdecydować na lustro z wbudowanymi żarówkami na wszystkich krawędziach, co daje efekt niczym z hollywoodzkiej garderoby. Dostępne są również lustra z wbudowanym podświetleniem LED-owym, sprawiające wrażenie, jakby zostały subtelnie rozświetlone na wszystkich krawędziach.

Jeśli lustro posiada oświetlenie, jest ono wyraziste, mocne i pozwala na równomierne padanie światła na twarz, można zrezygnować z dodatkowych punktów świetlnych.

Perfekcyjny makijaż podkreśla urodę, uwydatnia jej atuty i maskuje to, co we własnym odczuciu nie jest doskonałe. Możliwość jego precyzyjnego wykonania ma zatem ogromne znaczenia dla pań. Odpowiednio dobrane oświetlenie do toaletki sprzyja tworzeniu wymarzonych makijaży.