Włosy po keratynowym prostowaniu – jak o nie dbać?

Keratynowe prostowanie to zabieg, który może dać świetne efekty w postaci prostych, nieskazitelnie gładkich i pełnych blasku włosów. Jeśli odpowiednio się o nie zatroszczysz, ten rezultat może utrzymać się nawet przez kilka miesięcy. Jak dbać o pasma po keratynie? Jakie kosmetyki po keratynowym prostowaniu wybrać?

Keratynowe prostowanie – na czym polega zabieg?

Od kilku lat cieszy się on niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – ma na celu nie tylko poprawienie kondycji włosów, ale też ich wygładzenie i upiększenie. Wykorzystywana do zabiegu keratyna to białko, z którego zbudowane są nasze włosy, więc jej uzupełnienie w pasmach może dać naprawdę piękne efekty. Włosy po keratynowym prostowaniu są lśniące i gładkie, a także odzyskują zdrowy wygląd.

Jak wygląda sam zabieg? Można wykonać go w salonach fryzjerskich, gdzie na czyste, suche włosy nakłada się specjalny preparat z keratyną. Kolejnym krokiem jest dokładne wyprostowanie pasm specjalną prostownicą lub żelazkiem wprasowującym wartościowe składniki w strukturę włosów, których łuski otwierają się pod wpływem ciepła. W ten sposób wszystkie ubytki w kosmykach zostają uzupełnione, a pasma wracają do zdrowia i pięknego wyglądu.

Co warto wiedzieć o keratynowym prostowaniu?

Przed udaniem się na zabieg, warto pamiętać o kilku rzeczach. Uważa się, że keratynowe prostowanie to zabieg, który poprawia kondycję włosów, ale podczas jego wykonywania stosuje się wysoką temperaturę, która dla pasm wskazana nie jest. Z tego powodu przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą – dobry fryzjer doradzi, co będzie odpowiednie dla Twoich pasm. Jeśli masz bardzo zniszczone włosy wymagające kompleksowej odbudowy, raczej nie jest to wybór dla Ciebie. Nie decyduj się na ten zabieg również wtedy, gdy często chodzisz na basen – chlor może osłabić jego działanie.

Zabieg keratynowego prostowania jest polecany dla wszystkich osób mających suche i matowe włosy, które często się elektryzują. Docenią go też właścicielki puszących się pasm, które potrzebują odżywienia. Efekt zabiegu keratynowego prostowania wykonany na włosach o dobrej kondycji może utrzymać się nawet przez 6 miesięcy. Jednak by cieszyć się pięknymi pasmami tak długo, trzeba zatroszczyć się o odpowiednią, dopasowaną do potrzeb włosów pielęgnację. Jaki szampon po keratynowym prostowaniu polecamy? Po jakie produkty warto sięgnąć?

Kosmetyki po keratynowym prostowaniu

Przede wszystkim tuż po zabiegu warto powstrzymać się od mycia włosów na 2-3 doby. Dobrym krokiem jest też unikanie spinania i wiązania pasm, dobrze też zabezpieczyć je podczas snu, by nadmiernie się nie pogniotły.

Jeśli natomiast chodzi o konkretne kosmetyki, najlepiej wybierać te z… keratyną! Zacznijmy od szamponu. Możesz sięgnąć po specjalistyczny produkt, na przykład specjalny szampon po keratynowym prostowaniu lub wybrać kosmetyk do włosów zniszczonych z keratyną. Kluczem jest sięganie po produkty o naturalnym składzie, które mają delikatne właściwości myjące, ale jednocześnie zadbają o odżywienie pasm. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku odżywek i masek – kosmetyki po keratynowym prostowaniu powinny zawierać keratynę. Odżywka wzmacniająca lub wygodny wariant w sprayu dają spore szanse na utrzymanie efektów zabiegu.

Jesteś zdecydowana na zabieg keratynowego prostowania? Upewnij się, że Twoje włosy są na to gotowe, zarezerwuj wizytę u dobrego fryzjera i zamów odpowiednie kosmetyki. Jesteśmy pewni, że dzięki temu będziesz w 100% zadowolona!