Zdrowe, sycące i proste do przygotowania śniadania na słodko

Twoja rodzina od kanapek czy jajecznicy woli śniadania na słodko? Jeśli często rezygnujesz z nich z obawy, że są niezdrowe i nie dostarczają niezbędnych składników odżywczych, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Poznaj propozycje słodkich śniadań, które są pełne zdrowych i wartościowych składników, a przy tym doskonale smakują, są sycące i proste do przygotowania.

Kaszka nie tylko dla dzieci

Na pierwszy ogień idzie kaszka. I mamy tu na myśli naturalne kasze, ale w rozdrobnionej formie. Po ugotowaniu mają one ciekawą konsystencję, która może przypaść do gustu nie tylko dzieciom, lecz także ich rodzicom. Takie kaszki, które powstają z ekologicznych zbóż, ma w swojej ofercie ma HELPA. Kaszkę możesz ugotować na mleku – jeśli go unikasz, wybierz wodę lub napój roślinny np. owsiany lub sojowy. Jako że skład kaszki to 100% zbóż, bez żadnych dodatków, to Ty wybierzesz sposób, w jaki nadasz jej smak. Może to być na przykład łyżeczka miodu, ale lepszym pomysłem będzie jedna z oferowanych przez tego samego producenta Bio Różdżek Smaku – pod tą nazwą kryją się liofilizowane owoce lub warzywa. W ten sposób uzyskasz pożywne śniadanie pełne błonnika pokarmowego oraz witamin i składników mineralnych pochodzących zarówno z samych zbóż, jak i z owoców. Do ugotowanej kaszki możesz dodać również mus owocowy, jogurt naturalny, ulubione orzechy lub pestki. Tak naprawdę kaszka codziennie może mieć inne dodatki i inaczej smakować!

Kolorowy jogurt z granolą

Kolejny z szybkich pomysłów na słodkie śniadanie to jogurt z granolą. Zamiast jogurtów owocowych, które często poza naprawdę niewielką ilością owoców zawierają również sporo dodanego cukru, stawiaj na naturalne jogurty. Jeśli zależy Ci na proteinowym śniadaniu, wybierz jogurt z wyższą zawartością białka lub islandzki skyr. I w tym przypadku możesz wykorzystać wspomniane wcześniej owoce liofilizowane – po prostu wsyp proszek do jogurtu i dokładnie go wymieszaj, by nadać mu koloru oraz smaku. Granolę również możesz zrobić samodzielnie – wystarczy wymieszać płatki owsiane z odrobiną dobrego oleju, ulubionymi orzechami, miodem oraz cynamonem, wyłożyć na blaszkę i piec ok. 30 minut w temperaturze 170 stopni, od czasu do czasu mieszając.

Naleśniki pełne błonnika

Naleśniki to wymarzone śniadanie na weekendy oraz mniej zabiegane poranki w dni powszednie. By były zdrowe i sycące, przynajmniej połowę oczyszczonej mąki zastąp mąką pełnoziarnista lub naturalną kaszką. Dzięki temu już samo ciasto będzie źródłem błonnika, witamin oraz składników mineralnych. Farsz przygotuj na bazie sera twarogowego, który jest źródłem białka. Możesz dodać do niego świeże owoce sezonowe i rodzynki albo odrobinę masła orzechowego.

Zbożowe smoothie

Wraz z pozostałymi członkami rodziny śniadania jadasz na ogół w biegu? W Waszym przypadku najlepiej sprawdzą się zatem posiłki w formie płynnej jak coraz bardziej popularne koktajle. By uczucie głodu nie pojawiło się już po krótkim czasie od spożycia takiego śniadania, postaw na pełnowartościowe smoothie z dodatkiem ugotowanej kaszki. Możesz przygotować je na bazie mleka, jogurtu lub kefiru. Nabiał nie jest jednak obowiązkowy – smaczne smoothie stworzysz również na napojach roślinnych czy wodzie. Do kielicha blendera dodaj ulubione owoce i warzywa (np. truskawki i upieczonego buraka lub banana i szpinak), kilka listków mięty oraz 2-3 łyżki ugotowanej kaszki z naturalnych zbóż. Szukaj ulubionych kompozycji smakowych!