Jak zrobić idealny letni makijaż na wesele?

Zostałaś zaproszona na wesele które odbędzie się w lipcu bądź sierpniu. Kupiłaś już na nie letnią, wakacyjną, elegancką sukienkę, dopasowane do niej buty (na przykład sandałki na obcasie), biżuterię i torebkę. Wybrałaś nawet fryzurę, którą wykonasz na tę wyjątkową imprezę. Co jeszcze musisz zaplanować? Po pierwsze: stylizację paznokci na dłoniach i stopach. Po drugie: makijaż na wesele latem. W tej ostatniej kwestii chcemy Ci nieco pomóc. Dlatego też zapytaliśmy ekspertów o to, o czym powinniśmy pamiętać w tym zakresie. Zapraszamy do przeczytania najważniejszych porad!

Twój idealny makijaż letni na wesele

Wakacyjne miesiące to czas, w którym słońce świeci bardzo mocno nawet w godzinach popołudniowych. Dlatego też jeśli planujesz stworzyć dobry makijaż na letnią imprezę pamiętaj, by zacząć go od nałożenia na twarz kremu z filtrem UV. W drogeriach dostępnych jest wiele jego rodzajów dedykowanych konkretnie do aplikacji pod make-up. Co więcej, najlepsze z tych produktów będą dodatkowo odmładzały Twoją cerę. Za jednym razem zyskasz więc kilka plusów.

Równie ważne jest to, by makijaż wieczorowy na lato nie był tym bardzo błyszczącym. Maksymalny błysk i blask zostaw na imprezy odbywające się w innych porach roku. W upalne dni nasza skóra naturalnie wydziela więcej sebum przez co sama w sobie ma tendencję do większego stopnia błyszczenia. Dodanie do tego jeszcze kosmetyków z takim efektem sprawi, że twoja twarz nie będzie wyglądała zbyt dobrze. Zamiast tego możesz się zdecydować na przykład na błyszczące paznokcie na lato.

Ślub i wesele to wzruszające wydarzenia podczas których niejedna osoba uroni więcej niż jedną łzę. Do tego dodajmy wspomniane już zwiększone wydzielanie potu. By uchronić się przed skutkami tych sytuacji pamiętajmy, by letni makijaż wieczorowy wykonany był przy użyciu wysokiej jakości, wodoodpornych kosmetyków. Tusz do rzęs, eyeliner, cienie do powiek, puder czy podkład do twarzy – wszystko to znajdziesz w wersjach odpornych na działanie wody. Zdecydowanie warto z nich skorzystać.

W ramach podsumowania mamy jeszcze dobrą wiadomość dla tych, którzy przed tym wielkim dniem zdążą się już pięknie opalić. Letni makijaż weselny na opaloną skórę wymaga zazwyczaj użycia mniejszej ilości kosmetyków. Dlaczego? Ano dlatego, że opalenizna w naturalny sposób dobrze ukrywa część defektów skórnych i sama w sobie jest po prostu piękna. Nie ma więc sensu ukrywać tego, co osiągnęliśmy poprzez opalanie się w górach, nad morzem czy nawet we własnym ogrodzie. Wręcz przeciwnie – w ramach make-up postaraj się wyeksponować ten przepiękny efekt.