Przedłużanie włosów z wykorzystaniem metody kanapkowej – czy to się opłaca?

przedłużanie włosów metoda kanapkowa

Nie każda kobieta ma szansę na to, aby stać się posiadaczką naturalnej burzy długich włosów. To jednak nie oznacza, że musi zrezygnować z posiadania włosów o sporej długości. W obecnych czasach możliwe jest przedłużanie, jakie może być wykonane na różnego rodzaju sposoby. Jednym z nich jest metoda kanapkowa. Jak wygląda przedłużanie włosów metodą kanapkową? Ile to kosztuje? Oto niezbędne informacje, jakie przydać się mogą tym osobom, które będą przymierzać się do tego zabiegu fryzjerskiego.

Co o przedłużaniu włosów wiedzieć trzeba?

No cóż, nie każdy mógł do tej pory zdecydować się na zastosowanie przedłużania włosów. Powodem były wysokie temperatury, jakie były koniecznością dla wykonania tego typu zabiegu. Z przedłużania musiały zrezygnować w szczególności posiadaczki cienkich, delikatnych włosów. Skłonne do łamania, wypadania kosmyki włosów mogły zostać narażone w ten sposób na jeszcze większe obciążenie. W efekcie z tego przedłużania tak naprawdę nic by nie wyszło.

To m.in. z myślą o takich właśnie osobach (oraz o wielu innych, jakie chcą zachować zdrowe i piękne włosy), została opracowana metoda tape on, która została nazwana kanapkową.

Tape on dla włosów

Sekret w tej metodzie tkwi w tym, że nie trzeba używać wysokich temperatur do tego, aby przedłużyć włosy. Metoda popularnie nazwana kanapką została zaliczona do jednych z najbardziej delikatnych, która nie ma szansy na to, aby w sposób negatywny wpłynąć na strukturę włosa. Po raz pierwszy świat usłyszał o kanapkach dzięki popularnym celebrytkom. One to jako pierwsze zdecydowały się na to, aby zaprezentować światu nowoczesne możliwości, jakie są do wykorzystania.

Aktualnie zaczyna korzystać z tego coraz większa ilość osób, jaka z wielkim zaskoczeniem podchodzi do otrzymanych efektów. Czas więc sprawdzić, jak takie przedłużanie włosów się wykonuje.

Jak wykonuje się przedłużanie włosów przy pomocy kanapek?

Nie jest to skomplikowany zabieg. Wymaga on jednak od fryzjera dokładności i staranności. Tak, aby nie było problemu z przyczepieniem do naturalnych włosów, pojedynczych kanapek, jakie umieszczone są na cienkiej, delikatnej taśmie silikonowej. Wbrew pozorom, taśma wcale nie jest widoczna. Dzięki temu nikt nie musi tak naprawdę dowiedzieć się, że długie włosy są efektem takiego zabiegu.

Taśmy silikonowe z włosami muszą zostać umieszczone zaraz przy linii naturalnego owłosienia. Tylko dzięki temu uda się zachować ich pełną niewidoczność. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że dla utrzymania odpowiedniego efektu, konieczne jest regularne odwiedzanie fryzjera. Powodem jest obniżanie tych taśm, jakie jest skutkiem rośnięcia włosów. Aby taśmy z włosami faktycznie pozostały niewidoczne, konieczne jest ich regularne podciąganie.

Czy metoda kanapkowa jest opłacalna?

Oczywiście, że tak. To fakt, że co 4 do 6 tygodni trzeba będzie zdecydować się na ponowną wizytę w celu utrzymania odpowiedniego efektu. Jednak jest to opłacalne. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że należy zdecydować się na porządnej jakości doczepy. Wśród polecanych produktów znaleźć można te, jakie bazują na włosach słowiańskich. Jeżeli ktoś się na nie zdecyduje, to może być pewnym tego, że ich trwałość sięgać będzie nawet do 6 miesięcy. Efekt imponujących, długich włosów murowany.

O czym nie można zapomnieć?

Aby jednak sztuczne włosy utrzymać w dobrej kondycji, ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. W innym wypadku, nie będzie nawet co liczyć na owe 6 miesięcy. Wśród najważniejszych rzeczy, jakie trzeba zapamiętać, należy wymienić:

  • szampony – delikatne, jakie NIE zawierają w składzie alkoholu. Tylko dzięki temu będzie można zyskać pewność co do tego, że włosy nie zostaną zniszczone.
  • wycieranie włosów – w szczególności to intensywne, jest zakazane. Może się bowiem okazać, że mocne tarcie jest w stanie osłabić taśmę umieszczoną nad linią włosów.
  • szczotka – fryzjer powinien wręczyć specjalną, która będzie ułatwiać rozczesywanie takich włosów. Dzięki temu nie trzeba będzie obawiać się ich splątania, a cała powierzchnia pozostanie gładka.