Chociaż smartfony zdominowały rynek telefonów, w wielu domach wciąż używa się telefonów stacjonarnych. Wymienia się je dużo rzadziej niż komórkowe. Warto jednak o tym pomyśleć, jeśli masz aparat sprzed lat. Nowoczesne urządzenia oferują wiele dodatkowych udogodnień, które przydadzą ci się na co dzień!
Telefon stacjonarny do domu – czy warto?
Wiele osób zastanawia się, po co telefon stacjonarny w domu. Tymczasem w wielu przypadkach może być to wygodne rozwiązanie. Osoby, które prowadzą firmę z domu docenią możliwość oddzielenia pracy od życia prywatnego, jeśli do celów zawodowych będą używać właśnie telefonu stacjonarnego. Dużą przewagą telefonu stacjonarnego nad komórkowym jest również mniejsze ryzyko niespodziewanego rozładowania się urządzenia. Nawet jeśli zdecydujesz się na model bezprzewodowy, będziesz go przechowywać w stacji ładującej, poziom baterii będzie więc regularnie uzupełniany. Inaczej jest ze smartfonem, o którego regularnym ładowaniu można przecież zapomnieć!
Telefony stacjonarne w domu mają zwykle osoby starsze. Seniorzy, nawet jeśli na co dzień korzystają z komórek, czują się pewniej, gdy mają dodatkowo telefon stacjonarny. To dla nich pewniejsze rozwiązanie – zwłaszcza, że model komórkowy można zgubić lub gdzieś odłożyć. Stacjonarny będzie zawsze na miejscu! To najprostszy sposób, by mieć zagwarantowany stały kontakt ze światem – także w przypadku awarii sieci komórkowej.
Jaki telefon do domu: przewodowy czy bezprzewodowy?
Zastanawiasz się, jaki telefon wybrać – bezprzewodowy czy przewodowy? Wiele zależy od twoich potrzeb! Modele przewodowe są tańsze i wygodne do użytkowania przy biurku lub specjalnym stoliku na telefon. Sprzęty bezprzewodowe dają ci więcej możliwości – możesz swobodnie przemieszczać się po domu, rozmawiając. Jeśli lubisz spacerować podczas telefonowania, będzie to dla ciebie udany zakup. Musisz jednak liczyć się z tym, że sprzęty bez kabla są droższe. W zamian dostajesz jednak całą listę ciekawych rozwiązań, na przykład alarm, budzik, funkcję identyfikacji numeru.
W niewielkim mieszkaniu racjonalnym wyborem będzie model na kablu. Masz większy dom? Rozważ droższy, bezprzewodowy telefon! Podobnie jeśli planujesz używać go do celów zawodowych – dodatkowe funkcje mogą okazać się bardzo przydatne.
Kupujesz urządzenie dla seniora? Zastanów się nad sprzętem na kablu – trudniej odłożyć słuchawkę w trudnym do namierzenia miejscu. Zwykle klawisze na takim urządzeniu są także większe – łatwiej wybierać numery. Zwróć też uwagę, czy propozycja, która wpadła ci w oko, jest kompatybilna z aparatem słuchowym – dla wielu starszych użytkowników będzie to wygodne rozwiązanie!
Na co zwracać uwagę, kupując telefon stacjonarny?
Kupując telefon stacjonarny, podobnie jak w przypadku smartfonów, jest cała lista parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę, by dokonać właściwego wyboru. Jakie są najważniejsze kwestie, których nie warto pomijać?
Przyjrzyj się przede wszystkim:
- rodzajowi telefonu;
- czy urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz;
- wielkości przycisków i wyraźnemu oznaczeniu cyfr;
- dodatkowym udogodnieniom – na przykład kompatybilności z aparatami słuchowymi;
- dodatkowym funkcjom, jak budzik;
- czy urządzenie wyposażone jest w tryb głośnomówiący i identyfikację rozmówcy;
- w przypadku modeli bezprzewodowych – czas pracy na pełnym naładowaniu;
- możliwości regulacji głośności lub tonów dzwonka.
To tylko niektóre z pozycji w specyfikacji, którym dobrze się przyjrzeć. Dzięki temu podejmiesz bardziej świadomą decyzję i kupisz urządzenie, z którego ty lub twój bliski korzystać będziecie przez długi czas. Modeli do wyboru jest wiele – sprawdź opinie użytkowników, by upewnić się, że sprzęt, który wpadł ci w oko, będzie udanym zakupem.
Sprawdź wszystkie telefony stacjonarne w sklepie MediaMarkt i zdecyduj się na najlepsze urządzenie!